Hack Yapamayanların Temel Hataları (2 Viewers)

asil_ruh 

8 yıllık sanal dünyayı bırakma zamanı gelmişti.
onursal
Credits
726
Bu dökümanda hızlıca şuan aklıma gelen ve yeni başlayanların sıklıkla yaptığı birkaç hataya değineceğim.
Bu dökümanı bu işi profesyonel olarak yapmak isteyenler için hazırladım.

Hidden content
Bu içeriği görebilmeniz için bu konuya cevap vermeniz gerekmektedir.
Ek olarak bu tavsiyelerin birçoğunu ben kendim hata olarak yaptım :) o yüzden diyorum sizde benim hatama düşmeyin bu sadece öğrenme sürecinizi yavaşlatır.
Mesela dökümanı okuyup geçmek bi sik kazandırmaz size onun yerine gidin buradan edindiğinzi bilgilerle kendi yaptığınız hataları karşılaştırıp bunları nasıl çözerim diye düşünün. Okudum anladım değil amk adam gibi eksik yerleriniz üzerine gidin 100 kere html,css veya sql injection size bi sik kazandırmayacak.

Not: ben çok iyi bir bug bounty hunter değilim, sadece kendi edindiğim ve gözlemlediğim bilgileri paylaşmak istedim hatalarım olabilir.

31 

ARTIK BURADA YOK
stad
Credits
1,948
Bu dökümanda hızlıca şuan aklıma gelen ve yeni başlayanların sıklıkla yaptığı birkaç hataya değineceğim.

[Hidden content]

Ek olarak bu tavsiyelerin birçoğunu ben kendim hata olarak yaptım :) o yüzden diyorum sizde benim hatama düşmeyin bu sadece öğrenme sürecinizi yavaşlatır.
Mesela dökümanı okuyup geçmek bi sik kazandırmaz size onun yerine gidin buradan edindiğinzi bilgilerle kendi yaptığınız hataları karşılaştırıp bunları nasıl çözerim diye düşünün. Okudum anladım değil amk adam gibi eksik yerleriniz üzerine gidin 100 kere html,css veya sql injection size bi sik kazandırmayacak.

Not: ben çok iyi bir bug bounty hunter değilim, sadece kendi edindiğim ve gözlemlediğim bilgileri paylaşmak istedim hatalarım olabilir.
çok yararlı

Th3columbia 

Depresif ve agresif
majorrr
Credits
1,209

[Hidden content]

Eyw

SkullZ 

unutulanlar.py
titan
coderr
Credits
4,440
Bir madde daha eklemek istiyorum izninle,

Çok biliyorsunuz: "bilmiyorum" demeyi öğrenin, insansınız. Çok bilen, hiçbir şey bilemez. Ben insanların gözünde çoğu şeyi kodlayabilen biriyim fakat bunu kaç uykusuz geceme borçluyum, kaç kişiye sorup, dinleyerek öğrendim. Bilgiyi nereden ve kimden öğreneceğinizi bilemezsiniz, bazen en bilgisiz adam bile size bir işin kolay halini öğretebilir, söyleyebilir.

31 

ARTIK BURADA YOK
stad
Credits
1,948

Çok biliyorsunuz: "bilmiyorum" demeyi öğrenin, insansınız. Çok bilen, hiçbir şey bilemez. Ben insanların gözünde çoğu şeyi kodlayabilen biriyim fakat bunu kaç uykusuz geceme borçluyum, kaç kişiye sorup, dinleyerek öğrendim. Bilgiyi nereden ve kimden öğreneceğinizi bilemezsiniz, bazen en bilgisiz adam bile size bir işin kolay halini öğretebilir, söyleyebilir.
çok doğru bilen birisi aslında bir şey bilmez çünkü bilgi bir miktar değildir bilgi bir insanın kendine kattığı şeyin önem derecesinin sıralandırılmasıdır

asil_ruh 

onursal
Credits
726

katılıyorum her insan birilerinden bir şeyler öğrenir bu kötü bir şey değil gelişim için iyi bir özelliktir.

[Hidden content]

3,4,5,8 Maddelerinde tamamiyle kendi egonu tatmin etmeye çalışmışsın çee

Kendi kendine çelişmek budur,Yorumlarda bilmiyorum demek zor değil diyorsun fakat her konuda bilgili olduğunu öne sürüyorsun,Kendinle fazla çelişiyorsun,2,3 kişinin poh pohuna ihtiyacın yok bence :) He varsa o senin meselen diyecek pekte birşeyim yok.

Revonzy 

do not even afraid of god
1111xx
Credits
90,029
Bende birşey eklemek istiyorum;

İnsanlar bu işleri çocuk oyuncağı sanıyor

Herkes sadece yaptıklarımızı biliyor göğsümüzü gerip uğraşlarımızla övünmemizi biliyor, uğraşıp yapamadıklarımızı, uykudan çaldığımız saatleri kimse bilmiyor ve kimsenin umrunda değil. İnsanlar bunları görüp hevesleniyor, buna kanarak çoğu kişi bu işi kolay birşey sanıp başladıkları yolu yarılamadan cepheyi terkediyor.

asil_ruh 

onursal
Credits
726
3,4,5,8 Maddelerinde tamamiyle kendi egonu tatmin etmeye çalışmışsın çee
öyle bi amacım yoktu öyle hissettirdiysem özür dilerim sadece kendi hatalarımı insanlar yapmasınlar isteidm.
Kendi kendine çelişmek budur,Yorumlarda bilmiyorum demek zor değil diyorsun fakat her konuda bilgili olduğunu öne sürüyorsun,Kendinle fazla çelişiyorsun,2,3 kişinin poh pohuna ihtiyacın yok bence :) He varsa o senin meselen diyecek pekte birşeyim yok.
aslında bilmediğim çok alan var. bu konuda biliyormuşum gibi gözüktüysem yanlış ifade etmişim kendimi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar